Mert Başaran daha çok kazandıracak tüyoyu verdi. Yatırım yapan zengin olacak

Türkiye’de her gün artan ekonomik sıkıntılar, yüksek enflasyon ve geçim zorluklarıyla birlikte milyonlarca vatandaş, birikimlerini en fazla kazandıracak yatırım araçlarından yana kullanmayı tercih ediyor.

Ekonomik darlık ve gidişatın belirsiz olduğu şu dönemlerde, yatırımcılar ve birikimlerini değerlendirmek isteyenler gayrimenkule yönelmeye başladı.

Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar, konut, iş yeri veya arazi gibi her türlü gayrimenkul için bir fırsat arayışında.

Mert Başaran, milyonlarca yatırımcıya “iş insanlarına bakın” diyerek, her iki yatırımcı kitlesi için yol haritasını çizdi.

“BÜYÜK İŞ İNSANLARINA BAKIN”

Başaran, büyük iş insanlarının yatırım stratejilerine ilişkin kritik tavsiyelerde bulunurken, özellikle 15-20 yıllık bir dönem içinde yatırımın nasıl şekil değiştirip değer kazanacağına dair önemli tüyoları paylaştı.

Mert Başaran, “Büyük iş insanlarından görüyorum. Gebze’de, Etiler’de, Bebek’te, Nişantaşı’nda yerler almıyorlar” diyerek, yatırımcılara yönelik dikkat çeken bir bilgi paylaştı.

EN FAZLA KAZANDIRACAK YATIRIMIN YOL HARİTASINI ÇİZDİ

Başaran, “Konya, Kayseri, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Manisa’dan fabrika ve konut arazileri alıyorlar çünkü gelecek oraya gidiyor. Oralarda bugün 15-20 yıl sonrayı düşünerek alacağınız topraklar ama doğru yerde ve doğru fiyatla. Sanayi ve konut imarlarına yakın, büyük fabrikalara yakın ve büyük projelerin başlayacağı noktalara yakın büyük tarla parçaları olmak kaydıyla.

Yatırımınızı bu şekilde yaparsanız 20 yıl sonra şunu diyeceksiniz; ‘Benim olduğum yere Türkiye’nin en büyük 3 fabrikası geldi. Benim oralar acayip yerler oldu Mert bey, benim o para etmeyen yerim depo oldu, fabrika oldu , dükkan oldu, daire oldu’” diyerek yatırımın yol haritasını paylaştı.

BAŞARAN BOMBAYI PATLATTI: ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL İÇİNDE…

Mert Başaran, kentsel dönüşüm alanlarında yer alan evlerin ilerleyen zamanlarda çok daha büyük bir değer kazanacağını vurgulayarak şunları söyledi: Gelin, 30, 40, 50 yıllık binalardan ev alın. Paranız yetmiyorsa bile, birinci el ev alımına yönelin, özellikle de bir site içerisindeyse ve özellikle de büyük bir site içerisindeyse, arsa payı yüksekse mutlaka alın.

Bu evler şu anda uygun fiyata satılıyor çünkü pek çok kişi beğenmiyor. İçinde oturanınız olmasa bile, kiracı bulamasanız bile alın. Bu evler önümüzdeki 5 yıl içinde ciddi bir dönüşüm geçirecek. Şu anda her yer dönüşüm sürecine girecek.

Not: Haberde yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir